Keliaujame Pigiai – Nakvynė

Daugelis žmonių atsisako keliavimo, nes galvoja, jog tai yra brangus malonumas, kad jų pajamų neužteks norint nuvykti į vieną ar kitą valstybę. Bandysiu parašyti kelių straipsnių seriją apie pigias keliavimo alternatyvas. Šis straipsnis bus pirmasis ir kaip iš pavadinimo galima suprasti bus apie pigias ar netgi nemokamas nakvynes.

Nemokamas Stovyklavimas

Šis miegojimo keliaujant būdas yra visiškai nemokamas (jeigu viską darote protingai). Viskas ko reikia norint nemokamai stovyklauti – palapinė, miegmaišis ir miegojimo kilimėlis. Atsižvelgite į oro temperatūrą ir pasirinkite miegmaišį, kuriame nesušalsite. Nemokamą stovyklavimą galima suprasti ir kaip miegojimą apleistuose, nenaudojamuose pastatuose, patiltėse, autobusų stotelėse, paplūdimiuose ar kitur. Nemažai kur toks stovyklavimas yra nelegalus, apribotas įstatymais, bet jeigu rasite tinkamą vietą, nekelsite triukšmo – niekas jūsų nepastebės ir niekam jūs netrukdysite.

CouchSurfing nakvynės

CouchSurfing

Kitas nemokamas nakvynės būdas yra couchsurfing ir kiti panašūs projektai (hospitalityclub.org). Visas šios nakvynės principas yra paremtas žmonių svetingumu. Svetainėje užsiregistruoja keliautojai, kurie gali priimti nakvoti kitus žmones ir gali vykti nakvoti pas kitus. Turbūt nerasite valstybės, kurioje nebūtų couchsurferio, kuris galėtų jus priimti nakvynei. Couchsurferiai įvairiuose miestuose organizuoja įvairius renginius, pasisėdėjimus, į kuriuos gali vykti kiekvienas. Šis nakvynės būdas naudingas, nes susipažįsti su naujais žmonėmis, kurie papasakoja apie savo miestą, šalį, išmoko kelis žodžius vietine kalba, parodo, papasakoja apie miesto įžymiausias vietas ir jis liks tavo pažįstamu ilgam laikui, pas jį galėsi sugrįžti nors ir po metų ar kelių.

Beje, labai panašus projektas į couchsurfing yra NoMadBase. Žmonės gyvenantys kuriame nors mieste nusprendžia priimti pas save žmonių tik už pagalbą tvarkant butą, ruošiant maistą. Šis variantas yra šiek tiek įdomesnis, nes žmonės dažniausiai gyvenantys tose bazėse valgio ieško konteineriuose taip norėdami parodyti kiek daug gero maisto yra iššvaistoma.

Couchsurfing projektas yra labai patogus keliautojų socialinis tinklas. Jame galite ne tik susirasti nakvynę, bet ir kelionės draugų su kuriais galite keliauti, žmonių, kurie negali priimti nakvoti, bet gali aprodyti miestą, nusivesti į kokią įdomią vietą, supažindinti su savo draugais. Taip pat svetainėje galite rasti daug informacijos apie lankytinas vietas, viešąjį transportą ir kitus aktualius klausimus. Nedelskite ir užsiregistruokite – http://www.couchsurfing.org.

Hosteliai, butai ir viešbučiai

Ne nemokamas, tačiau gana pigus nakvynės būdas – hosteliai/pigūs viešbučiai. Hostelis – dažniausiai jaunimui skirta nakvynės vieta, kurioje rasite daugybę bendraminčių keliautojų, kuriems aktualios pigios kelionės. Hosteliuose visada nesunku susirasti naujų draugų, nes dažniausiai jame rasite viešas erdves, kuriose gali susirinkti norintys kartu pavalgyti, pažaisti stalo žaidimus, pabendrauti.

Hosteliuose galima rinktis tiek privačius, tiek bendrus kambarius. Žinoma, privatūs kambariai yra žymiai brangesni ir atmosfera yra kitokia, nes neturėsite kambariokų, su kuriais galima būtų pabendrauti, susipažinti. Hostelius visose pasaulio valstybėse galite rasti HostelWorld, hostelius ir pigius viešbučius galite rasti Booking.com.

Keliaujant keliems žmonėms kartais labiau apsimoka užsisakyti atskirą kambarį ar netgi visą butą pas vietinius žmones. Tai dažnai būna pigiau nei užsakinėti viešbučio kambarį, nes patalpas nakvynei nuomoja paprasti žmonės, norintys prisidurti sau prie algos ar tiesiog išlaikyti nenaudojamą butą, jie iš to negyvena, atvirkščiai nei viešbučiai. Nuomojamus butus, kambarius, namus galite rasti AirBnb.com.

Kiti nakvynės variantai

Keliaujant nakvynę pasiūlyti gali kelionėje sutiktas žmogus. Niekada nereikia to prašyti ar tikėtis, kad jums bus pasiūlyta nakvynė, bet jeigu taip atsitinka – sutikite!

Taip pat galite prižiūrėti kitų žmonių namus jei jie išvyksta darbo reikalais, keliauja (House sitting). Jums gali reikėti prižiūrėti gyvūnus, augalus, sutvarkyti namus. Visuomet palikti namą kažkam yra saugiau, nei palikti jį tuščią. Tačiau šis nakvynės variantas reikalauja išankstinio planavimo ir laiko, nes jis reikalauja ilgesnio užsibuvimo vienoje vietoje. Vienas iš projektų siūlantis šį variantą Mind My House.

Dar vienas būdas – savanoriavimas (volunteering), darbas už nakvynę/maistą. Kartais nakvynę verslininkai siūlo už nedidelį darbą. Pavyzdžiui, galite rasti hostelių, kurie leis jums nakvoti už tai jog tvarkysite patalynę, išplausite dušus, galite rasti nakvynę kaimo vietovėse už tai, kad suskaldysite malkų ar atliksite panašaus pobūdžio darbus. Apsilankykite Work Away ir galbūt rasite sau tinkantį darbą norimoje vietoje.

Taigi, pigių ar netgi nemokamų nakvynės būdų keliaujant yra nemažai, tiesiog reikia juos pamatyti ir jais pasinaudoti, o ne užsisakinėti 5* all-included viešbučius, už kurių kainą galite pamatyti daugybę įdomių vietų ir išgyventi žymiai daugiau dienų. Linkiu sėkmės keliaujant pigiai! 🙂

Patiko įrašas? Pasidalinkite su draugais! Turite klausimų ar pasiūlymų? Komentuokite!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *