Neapsieisiu be įrašo apie vieną įdomią, aktyvia laisvalaikio veiklą – geocachingą. Daugelis skaitytojų turbūt bus girdėję apie šią pramogą, bet jeigu nežinote kas tai, šis įrašas – kaip tik jums!
Kas tai? Paprastai tariant – lobių paieškos. Lobiai – dėžutės, paslėptos bet kurioje įdomioje pasaulio vietoje. Mano nuomone, pagrindinė šio žaidimo esmė – paslėpti dėžutę toje vietoje, kurią norėtum parodyti kitiems žmonėms. Ieškodami paslėpto „lobio” su GPS imtuvu ar paprastu išmaniuoju telefonu jie susipažins su vieta, galbūt perskaitys aprašymą, kuriame galite paminėti istorinių faktų apie vietą, į kurią žmogus atvyko ieškoti lobiuko. Dėžutę galite paslėpti po žeme, ant žemės ar virš žemės, tai visiškai nesvarbu, svarbu, jog vieta būtų kažkuo įdomi, unikali ir patiktų kitiems. Paslėpę dėžutę su GPS imtuvu nustatote koordinates ir publikuojate geocaching.com svetainėje, tada kiti žaidimo dalyviai gali ieškoti Jūsų lobio. Radę dėžutę žmonės gali pasiimti daiktus esančius joje, tačiau turi palikti panašios vertės savo daiktą.
Man šis žaidimas yra pats geriausias gidas, nes vykdamas į kitą šalį aš galiu nieko nesiplanuoti, užtenka susigeneruoti apylinkių, į kurias vykstų lobių žemėlapį ir įsikelti jį į GPS imtuvą. Lietuvoje labiausiai žavi ekstremalūs lobiai, slepiami po žeme ar ant aukštų konstrukcijų, kartais, norint pasiekti lobiuką prireikia laipiojimo įrangos. Lobių yra įvairių rūšiu – paprasti, kuriuos užtenka nueiti ir surasti, lobiai kuriuos norint rasti reikia išspręsti sudėtingus galvosūkius, virtualūs, kuriuos norint pažymėti kaip rastus reikia nusifotografuoti koordinačių vietoje, multi-lobiai, kurie yra sudaryti iš kelių etapų ir norint rasti paskutinį reikia ką nors apskaičiuoti, išspręsti ir taip toliau ir panašiai. Radus dėžutę joje beveik visada rasite lapuką/užrašų knygutę, kurioje turite užrašyti datą, kada radote ir savo slapyvardį.
Pirmas lobis buvo paslėptas Oregone, 2000 metais Gegužės 3 dieną. Tai įvyko vos kitą dieną, po atšauktų apribojimų civiliams naudoti GPS sistemą. Aukščiausiai paslėptas lobis yra tarptautinėje kosminėje stotyje, o žemiausiai – atlanto vandenyno dugne, 2300 metrų po vandeniu. Juos abu paslėpė tas pats žmogus – Richardas Garriotas.
Kokia šio žaidimo nauda jums? Kiekvienas „žaidėjas” turi savo atsakymą – vieniems tai susipažinimas su savo gyvenamosios vietos apylinkėmis, kitiems – susipažinimas su įvairiais pasaulio kraštais, tretiems – galvos laužymas sprendžiant galvosūkius, ketvirtiems – adrenalino dozė ieškant ekstremalių lobių, penktiems – savo kūrybiškumo rodymas kuriant originalias lobių dėžutes, o ką jūs iš to gausite, tai priklauso tik nuo jūsų.