Stavangeris, Norvegija

Kelionė po Stavangerio apylinkes

Kelionės planavimas ir idėjų kur vykti ieškojimas prasidėjo dar vasarą. Kadangi visi norėjome nuvykti į Stavangerį, pamatyti garsiuosius Kjeragbolten (akmenį įstrigusį tarp uolų) ir Preikestolen (604 metrų uola). Bilietus radome nei pigiai, nei brangiai, sakyčiau, vidutiniškai, pirmyn atgal + WizzAir nuolaidų kortelė žmogui kainavo ~130 litų. Kelionės draugai – Giedrius, Jonas, Nerijus, Žilvinas.

Spalio 19 dieną visi susitinkame oro uoste, kalbam, dalinamės savo nuomonėmis, ko kiekvienas tikisi iš kelionės ir laukiame skrydžio. Linksmybės prasideda prieš einant pro WizzAir bilietų tikrintojas, WizzAir rankinio bagažo dydis yra žymiai mažesnis už Ryanair, todėl akivaizdu, jog žieminis miegmaišis į bagažą netilptų, todėl dviese nusprendėme miegmaišius panaudoti kaip šaliką ar papildomą megztinį. Buvome palydėti keistų darbuotojų žvilgsnių 🙂

Kylam, skrendam, leidžiamės. Norvegija pasitinka mus vėsų vakarą, lauke jau prietema. Šiandienos tikslas – pasivaikščioti aplink oro uostą, pavalgyti, surasti kelis Geocaching lobiukus ir užsirezervuoti automobilį rytojui. Išeiname iš oro uosto, pasivaikštome pakrante, stebime kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, pavalgome prie nedidelės įlankėlės ir grįžtame į oro uostą, kuriame visi draugiškai naudojamės internetu, kuris oro uoste – nemokamas. Po kelių valandų bandymų surasti automobilį – pavyko, užsirezervavom! Rytoj ryte jį pasiimame. Pirmos nakvynės nebuvome suplanavę niekur, todėl geriausia išeitis buvo – Kissing point’as, kuriame jau buvo miegančių kolegų.

Norvegija

Antroji diena ir Preikestolen uola

Mūsų automobilisAtsikeliame ryte, užkandame ir einame pasiimti rezervuoto automobilio. Palaukiame kelias dešimtis minučių ir pasirodo, jog viskas bus valanda vėliau, nei mes galvojome. Štai ir gauname automobilį – NISSAN MICRA, pajuokaujame, kad bus kaip tik 5 vyrams. Šiandienos tikslas – nuvykimas iki Preikestolen uolos, užlipimas iki tikslo ir sėkmingas grįžimas į Stavangerį.

Taip ir darome. Važiuojame pro mokamus kelius, keliamės keltais ir matome, kaip pinigai tirpsta akyse 🙂 Atvykę į vietą randame vos kelis automobilius, nes nuo Spalio 15 dienos Norvegijos „hiking” asociacija nerekomenduoja lipti į vietas, į kurias mes suplanavom lipti. Užkandam ir pradedam lipti. Puikiai prisimenu Lietuvos emigrantų Stavangeryje grupėje mintis – „Neįmanoma užlipti į Preikestolen ir Kjerag per 2 dienas, nes po vieno jau taip skaudės kojas, kad nepaeisit”, mintyse nusijuokiu ir pradedam kelionę aukštyn.

Preikestolen, Stavanger

Kelionė aukštyn ir žemyn su pasivaikščiojimu aplink, pasifotografavimu truko 4 valandas 11 minučių, iš viso nuėjom 9,66 kilometrus. Lipdami sutikome įvairius norvegų kareivius (arba šiaip veikėjus su norvegijos kareivių uniformom). Pasiekus tikslą pamatėme nuostabų vaizdą – kalnai, milžiniškas fjordas. Pasivaikščiojame aplinkui, pasifotografuojame ir kitu keliu leidžiamės žemyn.

Nusileidžiame žemyn, šiek tiek pailsime ir pradedame kelionę atgal į Stavangerį. Šiai nakčiai trys mūsiškiai galėjo nakvoti pas lenkę couchsurferę, kuri sutiko mus priimti 2 naktims. Tad grįžtame į Stavangerį, ieškome parduotuvės, geocaching lobiukų ir laukiame, kol ji grįš namo ir bus galima vykti pas ją. Su Giedriumi nusprendėme užleisti nakvynę Jonui ir Nerijui (Žilvinui ji ir taip jau priklausė, nes jis susitarė dėl jos) ir likome nakvoti automobilyje, šalia juos priėmusių žmonių namų. Nepasakyčiau, kad miegas Microje buvo geriausia vieta, kur esu miegojęs, bet būna ir blogesnių. Padiskutuojame įvairiais egzistenciniais klausimais, temomis apie gyvenimą ir einame miegoti, rytoj laukia sunkesnė ir ilgesnė diena.

Trečioji diena ir Kjerago akmuo

Atsikeliame, sulaukiame, kol Žilvinas ateina ir pasako, jog galim užeit į vidų išsivirt arbatos, papusryčiaut. Taip ir padarome, po gero pusvalandžio susėdame į automobilį ir važiuojame link šiandienos tikslo – Kjerago akmens. Lipimas link šio objekto turėtų būti sunkesnis ir ilgesnis nei vakar. Važiuojant link jo pradedame matyti pirmąjį sniegą, kurio Lietuvoje nebuvo. Kuo arčiau Kjerago – tuo keliai mažiau išvažinėti, slidūs. Atvažiuojame į stovėjimo aikštelę, vėl – 1 ar 2 automobiliai. Apsirengiame šilčiau, šiek tiek pavalgome ir pradedame „kopimą”. Po kelių šimtų metrų nusprendžiame palikti butelį vandens, nes niekas nenorėjo jo nešti kuprinėję, o rankose to daryti tikrai neapsimokėjo. Nuostabūs vaizdai, kalnai, sniegas ir vėjas, kuris pašokus aukštyn šiek tiek tave nupūsdavo. Lipimas aukštyn ir žemyn 10,4 kilometrų, kas užtruko 4 valandas 30 minučių.

Lipdami vis artėjome prie kažkokių dviejų turistų, kai pasivijome paaiškėjo, kad tai buvo dvi vokietės turistės, kurios nepabijojo vėjo ir irgi užlipo ant akmens. Netoli Kjerago surandame 2 lobiukus, užsirašome. Atėjome prie akmens, o tokioje vietoje esant reikėjo ant jo užlipti, Nerijus pirmas nušuoliavo ir užsiropštė, o man teko ilgai drąsintis ir bandyti paleisti grandinę iš dešinės rankos ir abiem kojomis atsistoti ant akmens, nes stovint ant akmens, po kuriuo 1000 metrų bedugnė ir pučia neblogas vėjelis nesinori taip rizikuot. Bet galiausiai pavyko ir rezultatas:

Kjeragbolten

Grįžtame į Stavangerį, prie savo globėjos namų ir sprendžiame kaip darysime šiąnakt. Aš, Nerijus ir Giedrius nusprendžiame važiuoti nakvoti į oro uostą. Taip ir padarome. Prieš miegą dar pauždarbiauju, per kelioliką minučių prirenkų plastikinių butelių už ~30 litų 🙂 🙂 🙂

Trečioji diena oro uoste

Atsikeliam pakankamai anksti, o visa diena dar prieš akis. Lauke lyja, kojos kišti nesinori, laukiame Jono su Žilvinu, kurie po pietų ateina kiaurai šlapi, tokia ta šilto ir patogaus miego kaina. Iš neturėjimo ką veikti Nerijus su Giedriumi svečių knygoje nupiešia milžinišką Munzee QR kodą, kurį publikuoja kaip žaidimo dalį. Aš vėl pasirenku uždarbiavimo galimybę, prirenku bonkučių ir einu iki artimiausio miestelio, priduodu, grįžtu visas šlapias. Sulaukiame skrydžio, einame į zoną, kurioje laukiame laipinimo, žaidžiame stalo futbolą ir skrendame namo.

Trumpas pastebėjimas: nors Norvegija ir viena iš brangiausių šalių, tačiau, jei gali kelias dienas pabūti be normalaus maisto, sugalvoji idėjų kaip užsidirbti kelionė tau gali nekainuoti nieko 🙂

Daugiau nuotraukų galite rasti paspaudę čia.

Patiko įrašas? Pasidalinkite su draugais! Turite klausimų ar pasiūlymų? Komentuokite!

Komentarai

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *