Karpatų Kalnai

Avantiūra 2014 – 2 dalis arba Pasivaikščiojimas Karpatuose

CouchSurfingo draugė Katia palydi iki traukinių stoties, įsodina į reikiamą vagoną ir konduktoriaus paprašo, kad man praneštų, kuomet reikės išlipti Vorokhtoje. Vos patekęs į traukinio vagoną supratau, kodėl bilietas ~250 kilometrų kainavo vos 3,6 lito – vagonas pilnas žmonių, oro trūksta, karšta, sėdynės ne visai tokios kokios lietuviškuose traukiniuose, o tiesiog paprasti mediniai suoliukai. Na, bet aš neišrankus, man tas puikiai tinka ir džiaugiuosi, jog keliauju į naują vietą, kurioje dar nesu buvęs.

Traukiniai Ukrainoje

Tokiame vagone važiavau ~250 kilometrų.

Vėlai vakare atvykstu į Vorokhtą – miestelį, iš kurio rekomenduojama pradėti kelionę link aukščiausios Ukrainos viršūnės – Hoverlos (2061 m). Traukinių stoty laužyta rusų kalba užkalbinu maždaug 50 metų amžiaus vyrą – Nikolajų ir paklausiu kur būtų galima pasistatyti palapinę šitam miestely, o galiausiai paaiškėja, kad galiu eiti su juo, į turistams nuomojamą namą, kuriame nakvynė kainuos 60 grivnų (~13 litų), sutinku su jo pasiūlymu ir keliaujame link namo. Namo šeimininkė – Marija Vasilevskaja (vadinkime ją taip, nes tikslaus vardo ir pavardės neprisimenu) parodė kambarį, kuriame miegosiu, o norint duodi 60 grivnų – jų atsisakė. Buvau pamaitintas itin sočia vakariene, o ryte – pusryčiais.

Ukrainos upė

Upė, šalia namelio, kuriame gyvenau Vorokhtos miestelyje.

Nikolajus ryte prisijungia kartu vykti užlipti į Hoverlą ir suorganizuoja autobusiuką iki pradžios vietos už 100 grivnų (~21 litas). Neskubėdami užlipame į aukščiausią Ukrainos viršūnę, pasigrožime vaizdu į Karpatų kalnus, pasiklausome žmonių ant kalno viršūnės šūkaujančių „Slava Ukraina“ ir dainuojančių greičiausiai Ukrainos himną. Šiek tiek pasišnekame, padėkoju Nikolajui už viską ir atsisveikiname palinkėdami vienas kitam sėkmės. Atsisveikinęs su Nikolajum judu ieškoti Geocaching lobio, tačiau nesėkmingai, vėliau nusprendžiu savo kelionę pratęsti tolyn link Petros (2020 m), o nuo jo leistis žemyn į Yasinya (taip sako google maps) miestelį.

Hoverla

Hoverla – aukščiausia Ukrainos viršūnė.

Karpatų kalnai

Vaizdas pakeliui į Hoverlą.

Karpatų Kalnai

Vaizdas į Karpatus.

Hoverla

Aš ant Hoverlos (2061 m) viršūnės.

Nikolajus ant kalno

Nikolajus ant Hoverlos

Karpatai

Aš ant Hoverlos kalno.

Lipimas į Hoverlą buvo nesudėtingas, tačiau kartais reikėdavo prisėsti pailsėti, nes kuprinė ant pečių visgi turi šiokį tokį svorį. Į šią viršūnę kasdien lipa tiek vaikai, tiek moksleiviai, tiek suaugę ar senyvo amžiaus žmonės, tačiau dauguma užlipa ir nulipa, o keliauti iki Petros ar dar toliau pasirenka retas žmogus. Taigi, pradėjau leistis nuo Hoverlos ir po truputį judėti link Petros kalno, pakeliui sutikdamas tiek kareivių su automatais lipančių į Hoverlą, tiek žmonių nešančių neaiškių organizacijų ar Ukrainos vėliavas, tiek avis ganantį piemenėlį ar netgi vyrą su motociklu ~1750 metrų aukštyje.

Karpatų kalnai

Vaizdas, leidžiantis nuo Hoverlos.

Hoverlos kalnas

Hoverla šiek tiek nusileidus.

Vaizdas į kalnus

Nuostabus vaizdas į kalnus.

Motociklas

Motociklas ~1750 metrų aukštyje.

Avys kalnuose

Piemuo su avimis.

Karpatai

Kalnai migloje.

Petros kalnas

Petros kalnas.

Karpatų kalnai

Nuostabi panorama.

Petros kalnas

Aš ant Petros viršūnės (2020 m).

Petros kalnas

Petros viršūnėje.

Pasiekęs Petros viršūnę sėkmingai surandu GeoCaching lobiuką, užsirašau knygutėje jo viduje. Nuo Petros viršūnės iki Jasinia miestelio buvo likęs nemažas kelias, bet galvojau, jog suspėsiu. Pradėjau leistis žemyn ir judėti link savo tikslo.

Karpatų kalnai

Vaizdas į kalnus.

Karpatai

Grožis 🙂

Nespėjus nusileisti iki miestelio pradėjo temti, todėl nusprendžiau ieškoti vietos, kur galėčiau pasistatyti palapinę ir praleisti naktį. Iš maisto atsargų kuprinėje turėjau tik pigiausių makaronų ir neskanios užpilamos sriubos, todėl vakarienė nebuvo pati prabangiausia. Palapinę pasistačiau ~1250 metrų aukštyje, šalia fermos, kurioje auginamos avys, arkliai, karvės ir ramiai išsimiegojau, pailsėjau, nors ir visai netoli palapinėse buvo įsikūrusios kelios kompanijos.

Nakvynė Palapinėje

Nakvynės vieta.

Karpatų miestas

Vaizdas į Jasinia miestelio pradžią.

Iki nakvynės vietos per dieną nuėjau 19,85 kilometrų (maršrutą, trukmę ir kitas detales galite pamatyti mano endomondo profilyje), akis pamaitinau nerealiais vaizdais, o skrandį kelis kartus makaronais su užpilama sriuba. Kitą dieną iki miestelio buvo likę 6,5 kilometrų, todėl atsikėlęs tą atstumą nesunkiai įveikiau. Kitoje #avantiura2014 dalyje skaitykite apie tai kaip aš susitranzavau arklio tempiamą vežimą, patekau į avariją vežamas tiuninguoto žigulio, pamačiau gatve einantį Dartą Veiderį ir kitus nuotykius.

2 dienų išlaidos – ~30Lt (transportas ir maistas).

Viso 5 dienų kelionėje išlaidos – ~57.8 Lt.

Patiko įrašas? Pasidalinkite su draugais! Turite klausimų ar pasiūlymų? Komentuokite!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *